Aktuální a historické grafy ceny sříbra

Cena stříbra za gram a trojskou unci

Graf vývoje ceny stříbra

Na následujícím grafu je zobrazen graf vývoje ceny stříbra za posledních 10 let za trojskou unci v korunách. Aktuální cena stříbra je zobrazena v tomto grafu.


Zdroj: Graf vývoje ceny stříbra za posledních 10 let www.goldbroker.com

Graf ceny investičního stříbra v korunách

Následující graf ceny stříbra zobrazuje cenu stříbrné zlaté mince o hmotnosti 311 g. V grafu je zobrazena minimální a průměrná cena stříbra. Graf umožňuje zvolit měřítko časové osy od jednoho roku až do jednoho měsíce.

Vývoj ceny stříbra

Vývoj ceny stříbra se odehrává na komoditní burze, kde se střetává nabídka a poptávka. Grafy ceny stříbra zobrazují vývoj ceny stříbra na burze. Cenu stříbra kromě nabídky a poptávky ovlivňuje také hospodářská a politická situace. V dobách vysoké inflace nebo politických krizí cena stříbra vetšinou stoupá. Naopak v dobách hospodářského růstu cena stříbra většinou klesá. Dalším faktorem, který ovlivňuje cenu stříbra je kurz amerického dolaru.

Poslední články

Stříbrná mince k výročí narození Boženy Němcové

Stříbrná mince k výročí narození Boženy Němcové

Česká národní banka vydala na konci ledna pamětní stříbrnou dvousetkorunu u příležitosti 200. výročí narození spisovatelky Boženy Němcové. Tato mince...
Jáchymovský tolar

Jáchymovský tolar

Jáchymovský tolar je stříbrná mince, která se v minulosti rozšířila do celého světa a dala název americké měně. Česká národní...